Na wakacje, po odpoczynek. Marsz!

Wakacje to czas rozbicia i dezorganizacji. Czasem mam wrażenie, że na te kilka upalnych tygodni władzę w kraju przejęli anarchiści, którzy doskonale wiedzą jak nie powinno być, niestety nie mają pomysłu czym zastąpić to, co chcą usunąć.

Wakacje to sjesta narodu, który zdezorientowany obcym nam przecież upałem, szuka czegoś i coś planuje. Zdaje się nie zauważać, że lipiec niewiele przecież różni się od marca czy października. A jednak, ulice wyglądają inaczej. Chcąc załatwić jakąś sprawę, nie jest się nigdy do końca pewnym, czy akurat decyzyjna osoba nie przebywa na urlopie. Nie widać dzieci pochłoniętych grami w telefonach, ani studentów ostentacyjnie taszczących grube pliki skserowanej wiedzy w jednej ręce i kubek absurdalnie smakowej kawy w drugiej.

W wakacje każdy dzień pracy jest długi jak miesiąc, a każdy wolny – bezwzględnie krótki. Palące słońce zdaje się żonglować czasem, przyspieszając go i wstrzymując wedle uznania.

 

Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.

Evan Esar

Wypoczynek jest niezbędny każdemu. Nawet Bóg sprezentował sobie niedzielne nic-nierobienie. I czy nas na to stać czy nie, każdy w okresie letnim zwalnia tempa. Nikt nie podejmuje wtedy ważnych decyzji, nie zaczyna remontu, nie kupuje samochodu, nie bierze ślubu. Nawet pogrzeb w wakacje to swoiste faux pas.

 

Praca ciała koi zmęczenie umysłu.

Feliks Feldheim

Umysł XXI-go wieku to właśnie umysł zmęczony. Bombardowany informacjami, problemami, wiadomościami. Warto wysłać go choć na krótki wypoczynek, aby miał szansę zjednoczyć się z ciałem i naturą. Ruch na świeżym powietrzu, nieważne czy to kąpiel w luksusowym basenie na Hawajach, czy jedynie niedzielny spacer po lesie w Puszczykowie, jest najcenniejszym darem, jaki możemy sobie zafundować.

A dla tych co naprawdę nie mogą. Trzyminutowe wspomnienie:

Zobacz też:

Mówić można z każdym, ale czy ktoś słucha?

One thought on “Na wakacje, po odpoczynek. Marsz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.